TEK-TEL Suvekool 2017

  • -
  • Kuuste Kool
TEK-TEL Suvekool 2017

Tervist edendavate koolide ja lasteaedade 9. suvekool
 
9.–10. juunil toimus Vana-Kuustes tervist edendavate koolide ja lasteaedade tervisemeeskondade liikmetele kahepäevane suvekool. Päev algas piduliku lipuheiskamise ja tervituskõnedega. Sõna said Kuuste kooli direktor Rein Härmoja ning Tartu maavalituse terviseedenduse peaspetsialist Lea Saul.
Seejärel jaguneti kahte rühma ning õpetajad Heli Nemvalts ja Anne Palumets tutvustasid külalistele Vana-Kuuste mõisa ajalugu ning suunasid neid otsima mõisaajast säilinud hooneid nii kaardil kui õues.
Kehakinnituseks pakuti mõnusat koolilõunat ja kultuuripärliks oli kavandatud Kuuste kooli näiteringi etendus „Kuuste unistused“, mis kõnetas publikut väga ilmekalt ja pälvis mitmekordse aplausi.
Pärast etendust liiguti ühiselt Marjamaa tallu, kus külalisi tervitas särav ja rõõmsameelne Rete Kustassoo. Rete tutvustas Marjamaa talu töid ja tegemisi ning näitas valdusi. Toiduproffide poolt pakutud maitsva õhtusöögi järel algas Jorgen Matsi loeng „Terviseedendus - selle motivatsioon ja psühholoogia“.
Kuna Lea Saul ei saanud tiheda töögraafiku tõttu teise päeva tegemistest osa võtta, kutsus ta enne lahkumist kohalolijad ühisesse aruteluringi. Sooja õhtupäikese paistel pani ta kõigile südamele, kui tähtis on suure pühendumusega loodud terviseedenduse võrgustiku alalhoidmine ja selle ideede edasiarendamine.
Õhtu naelaks oli tervislike smuutide meisterdamine ja parima smuuti valimine. Rete juhendamisel valmis viis erinevat smuutit Marjamaa talu marjadest ja mahladest ning smuutide juurde tuli kujundada ka plakatid. Parima smuuti valimisel võisteldi kolmes kategoorias: smuuti maitse ja konsistents, plakat ning esitlus. Seekord valiti parimaks smuutiks „AsVaMuUb“, mis sisaldas astelpaju, vaarikat, mustikat ja õuna.
Hilisõhtune jalutuskäik viis meid Keelatud sihile, kus õpetajad Anne Palumets ja Kaido Mark tutvustasid huvilistele iidseid legende ja rääkisid oma mälestustest seoses Keelatud sihiga.
Ööbisime Marjamaa talu kämpingutes. Und saatsid põnevad loodushääled ja hommikul tervitas ärkajaid särav päike ja pilvitu taevas. Hommikusöögiks pakkusid Toiduprofi kokad maitsvaid pannkooke maasikatoormoosiga ja seejärel tutvustasid hambaarstiks õppivad neiud Suukooli töötubasid.
Kui kõik sai kuulatud, siis soojade kallistuste saatel soovisime üksteisele ilusat suve ja kõik liikusid säravate silmade ja hea tujuga kodude poole.
Omalt poolt soovin tänada
direktor Rein Härmoja meeldiva tervituse eest, õpetajaid Heli Nemvaltsi ja Anne Palumetsa Vana-Kuuste mõisa tutvustamise eest, õpetaja Marju Orioni kohvilaua ja registreerimise koordineerimise eest, tublisid näitetrupi liikmeid Kaisat, Kadit, Ketlynit, Eva-Lottat, Aulist, Christiana Mariat abi eest kohvilaua ettevalmistamisel ja koristamisel ning kogu Kuuste kooli näiteringi truppi kaashaarava etenduse eest, kokatädi Ilme Kerni ja Ingrid Kinki ning Mare Hermanni maitsva söögi eest, õp Kaido Marki meeldiva koostöö eest organiseerimisel, Marjamaa talu ja Rete Kustassood meeldiva koostöö eest, lektor Jorgen Matsit kiire reageerimise ja huvitava loengu eest, Suukooli neidusid oma haridusprogrammi sisuka tutvustuse eest, Toiduproffi maitsva toidu eest ning kõige suuremad tänud Lea Saulile ja Tartumaa Tervisetoale, kelle toetusel kogu üritus toimuma sai.
Hea on teada, et meie ümber on suure südamega ja toetavaid inimesi, kellega on meeldiv ja kindel teha koostööd ja koos tööd. Aitäh teile, kallid sõbrad ja kolleegid Kuuste koolis!
 
Inga Kurgjärv
Kuuste Kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja tervisemeeskonna juht