Emakeelepäeva üritused

• Kuuste Kool
Emakeelepäeva üritused

Emakeelepäeva teemaks valisime sedapuhku muistendite ja rahvajuttude põneva maailma. Eelnevalt toimus suur jutuvõistlus: 5.-9. klassi õpilased kirjutasid muistendeid meie kodukandi ilmekate kohanimede tekkimisvõimaluste kohta, 3.-4. klass aga fantaasialugusid sellest, kui nemad oleksid võlurid. Kirjutajaid juhendasid õpetajad Mailis Mõttus, Kaido Mark ja Heli Nemvalts. Kõiki võistlustöid saab lugeda 2. korruse stendidelt.

Emakeelepäeva alustasime kogu kooli sõprusringiga, milles tunnetasime eesti keele ühendavat väge ja meenutasime meie esimesi kirjamehi - emakeele väärtustajaid.

Järgnes viktoriin, kus sai jõudu katsuda nii vanarahva uskumuste, muinasjuttude ja muistendite, "Kalevipoja" ja selle koostajate, murdekeele ja rahvapäraste väljendite kui ka meie kodukandi kohanimede tundmises. Võitsime kõik, sest saime oma ilusat emakeelt taas paremini tundma.